GÖCEK KOY VE ADALARI

Muhteşem koylarda rüya gibi bir tatil sizi bekliyor!

Bu turda Fethiye Körfezi içinde Göcek’in muhteşem ada ve koylarını geziyoruz. Göcek çevresinde yer alan bir çok irili ufaklı ada ve koy bulunuyor ve hepsi doyamayacağınız kadar güzeller!

ROTAMIZ

7 gün boyunca yaklaşık 70 deniz mili sürecek bu gezimizin programı aşağıdaki gibi olacaktır.
Tabi ki hava durumu, deniz şartları ve sizin tercihlerinize göre ufak tefek değişiklikler yapabiliriz.

1.GÜN (CUMARTESİ)

Cumartesi öğlenden sonra tekneye giriş yapan misafirlerimize tekne hakkında teknik brifing verilecek, teknede yaşamın temel şartları anlatılacak ve daha sonra tam pansiyon hizmet tercih etmediyseniz marinadaki marketten yiyecek-içecek alışverişinizi yapıp tekneye yerleştireceğiz. Akşam 17:00 gibi hareket ile 1 saatlik mesafedeki Turunç Pınarı koyuna gideceğiz. Karadan ulaşım bulunmayan bu özel koy, dağlar ve denizin birleştiği bir vaha gibi.

2.GÜN (PAZAR)

Sabah erken kalkıp kahvaltı yapmak üzere 2 saatlik mesafedeki 1. derece SİT alanı olan Kelebekler Vadisi‘ne gideceğiz. Gerçek bir doğa harikası olan vadinin içinde teknemizde kahvaltımızı yaptıktan sonra yüzmek ve vadiyi keşfetmek için öğlene kadar zamanımız olacak. Bahar aylarında vadinin içlerine gittiğinizde buraya adını veren Kaplan Kelebeklerini (Euplagia quadripunctaria) görebilirsiniz. Öğleden sonra Türkiye’nin turizm yüzü olan Ölüdeniz‘e geçeceğiz. Burada vereceğimiz yüzme ve öğlen yemeği molasından sonra Gemile Adası olarak anılan St. Nicholas‘a demirleyeceğiz. Billur mavi denizi, ada üzerindeki M.S. 5-11 yüzyıllardan kalma erken Hristiyanlık ve Bizans İmparatorluğundan kalan kilise kalıntıları ve muhteşem gün batımı manzarasına bayılacaksınız!

3.GÜN (PAZARTESİ)

Kahvaltı sonrası Fethiye körfezini baştan başa geçeceğimiz 3 saatlik (rüzgar uygunsa elbette yelken ile!) seyir sonrası körfezde uzun yol yapan teknelerin geceleme durağı olan Ağa Limanı‘na varacağız. Körfezin en ucunda açık denize bağlantılı yapısı nedeniyle berrak bir suya sahip koyda yürüyüş yapacağınız güzel patikalar mevcut.
Öğleden sonra yolumuz üzerindeki birbirinden güzel koylara gire çıka Göcek koylarının en meşhurlarından Hamam Koyuna geçeceğiz. Koy içinde Bizans manastırı ve Kleopatra hamamı‘nın kalıntıları bizi bekliyor. Yarım saatlik yürüyüş ile ulaşabileceğiniz Lydae antik kentine yürüyebilir ya da bir zamanlar Kleopatra‘nın güzellik banyosu yaptığı mavi sulara kendinizi teslim edebilirsiniz.

4.GÜN (SALI)

Artık Göcek’in iç koylarında olduğumuzdan keyfimize göre hareket edip kahvaltı sonrası güzel bir restoran, kaya mezarları ve antik kalıntıların bulunduğu Göbün koyu, harika bir manzara ve denize sahip Domuz adası, kum plajı ve kilise kalıntıları bulunan Kille bükü gibi koyları gezip akşam gecelemek üzere Mavi Yolculuk rüyasının başladığı 70’li yıllarda Bedri Rahmi Eyüpoğlu ve arkadaşlarının çok etkilendikleri Taşyaka (Bedri Rahmi) koyuna gideceğiz.

5.GÜN (ÇARŞAMBA)

Bu gün Fethiye körfezi içindeki en büyük ada olan Tersane adasını ziyaret edip mübadele sonrası terk edilmiş eski Rum yerleşimleri ve tersane kalıntılarını gezeceğiz, sonrasında zengin sualtı dünyası, sakinlik ve duruluğu ile farklı bir dünya gibi görünen Yavansu koyunu ziyaret edeceğiz ve akşam yatmak üzere Göcek koylarının en geniş kumsalına sahip, yüksek çam ormanları ile sarmalanmış Sarsala koyuna demirleyeceğiz.

6.GÜN (PERŞEMBE)

Kahvaltı sonrası keyifli bir seyir ile Göcek koylarının tüm kataloglardaki sembol görüntüsü olan irili ufaklı pek çok adadan oluşmuş Yassıcalar‘a gideceğiz. Muhtemelen bu doğa harikası yerde daha çok zaman geçirmek isteyeceğinizden öğleden sonra yakınlardaki Boynuz Bükü ve Kargılık koylarını gezip Göcek’in böylesine popüler bir yat limanı olmasını sağlayan Göcek adasında geceleyeceğiz.

7.GÜN (CUMA)

Son günümüzde Fethiye limanına doğru yolumuzun üzerindeki birbirinden güzel Katrancı Adası ve Kızıl Ada‘ya uğrayarak akşam 17:00 civarı marinaya giriş yapacağız.

Dünyaca meşhur Fethiye Balık Pazarında gece hayatının keyfini çıkartacağınız bir akşamın ardından ertesi gün sabah 09:00’a kadar teknemizde kalabilirsiniz.

FİYATLARIMIZ*

(KİŞİ BAŞI / 1 HAFTA)

(*) TEKNE MODELİ VE KİŞİ SAYISINA GÖRE DEĞİŞEBİLEN, İLGİLİ DÖNEM İÇİN SAĞLANABİLEN KİŞİ BAŞI EN DÜŞÜK FİYATTIR.
LÜTFEN SİZE ÖZEL FİYAT TEKLİFİMİZİ ALMAK İÇİN İLETİŞİM KURUNUZ.

 • Teknede konaklama
 • Uyku Seti (çarşaf pike yastık kılıfı el havlusu)
 • Transitlog resmi izinler
 • Çıkış/dönüş limanı marina masrafları
 • Yakıt / Kullanım suyu / LPG Tüp
 • Servis botu
 • Tekne ve 3. sahıs MM sigortası
 • Güvenlik ekipmanları
 • Kaptanlık hizmeti
 • Katma Değer Vergisi
 • Kumanya (Yeme içme malzemeleri)
 • Personelin yemek masrafları
 • Yemek pişirme ve servis hizmeti (Aşçı/Hostes)
 • Tekne dışında gerçekleştirilen tüm etkinlikler
 • Havalimanı transfer hizmeti – Dalaman/Göcek-Fethiye : 75.-€ (5 kişilik VIP Minibüs)
 • Tek yön farkı (çıkış limanından farklı bir limanda iniş) : 250.-€
 • Aşçı/servis hizmeti farkı (kumanya size ait) : 500.-€ / 1 hafta
 • Tam pansiyon konaklama farkı (içecekler hariç tüm kumanya ve aşçı/servis hizmeti dahil) : 1000.-€ / 1 hafta (Örnek tam pansiyon yemek menüsü için tıklayınız.. )
 • Rezervasyonunuzu kesinleştirmek için toplam bedelinin %50’sini rezervasyonun yapıldığı tarihten itibaren üç (3) işgünü içerisinde ödemeniz gerekiyor. Kalan ödemeyi ise etkinlik tarihinde elden veya eft/havale ile yapabilirsiniz.
 • Rezervasyon iptali için etkinlik tarihinden en az 60 gün öncesinden tarafımıza yazılı olarak (email, faks) bildirilmeniz gerekiyor. Etkinliğe 60-31 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %15, 30-15 gün arası yapılan iptallerde %25 kesinti yapmak durumundayız. Etkinliğe 15 günden daha az zaman kala yapılan iptallerde maalesef iade yapamıyoruz.
 • Döviz olarak belirtilen fiyatlarda Türk Lirası ödeme yapmak isterseniz ödeme günündeki TC Merkez Bankası Efektif Satış kurunu baz alarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Zorunlu hallerde Açık Deniz Akademi etkinliği iptal edebilir. Bu durumda öncelikle etkinliğin uygun ileri bir tarihte düzenlenmesine çalışılır. Bu mümkün olmaz ise ücret iade edilir.
 • Herhangi bir sebeple etkinliğe katılmak üzere tekneye binmeyen veya etkinlik başladıktan sonra iptal gerçekleştirilirse maalesef bedel iadesi yapamıyoruz.
 • Etkinliğin mücbir sebeplerden dolayı tamamlanmaması durumunda programa göre yapılamayan günleri baz alınarak ücret iadesi yapabiliyoruz.
 • İadeleri ancak rezervasyonu yapan kişiye yapabiliyoruz.

VİDEO GALERİ : SSS – Sıkça Sorulan Sorular

1950’lerde süngerci ve balıkçı tekneleri ile çok kısıtlı imkanlarla başlayan mavi yolculuklar zaman içinde daha konforlu ve güvenli teknelerle tam bir turizm sektörüne dönüşmüştür. Günümüzde klasikleşmiş lüks ahşap guletler ile yapıldığı gibi bizim tercihimiz modern yelkenli yatlar ile daha küçük gruplarla bu gezileri düzenlemek yönünde. Yelkenli tekneler rüzgarın gücünü kullanarak sessiz ve keyifli şekilde hareket eden ve her türlü deniz-hava şartlarına uygun, en uzun mesafeleri keyifli şekilde kat eden en güvenli tekne tipidir. Bu sebeple kalabalık turist grupları oluşturmak yerine mavi yolculuğun ruhuna daha uygun olduğunu düşündüğümüz yelkenli tekneleri tercih ediyoruz.

Teknede geçireceğiniz bir tatilde mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü ve havlu en temel ihtiyaçlarınız olacaktır. Bunun dışında rüzgarlı zamanlarda ve akşam güvertede oturup keyif yaparken üşümemek için basit bir uzun kollu polar hırka, olası yağmurlu zamanlarda ıslanmamak için bir yağmurluk, karaya veya koylardaki restoranlara çıkıldığında giymek için şort-tişört-elbise gibi rahat kıyafetler yeterli olacaktır. Teknede çıplak ayak dolaşmamak gerektiğinde basit bir terlik veya sörf-deniz ayakkabınız olması iyi olur. Yunan adalarına yaptığımız gezilerde gece eğlencelerinde giyeceğiniz şeyler size kalmış tabi! 🙂 Eşyalarınız için kullanacağınız çantanın valiz veya tekerlekli bavul gibi değil boşaldığında katlanıp ezilebilen spor tipi çanta olması kamaranızda size daha çok alan kalmasını sağlayacaktır.

Yelkenli tekneler modern kompozit malzemelerle yapılmış ve iç döşemeleri sentetik malzemelerden olduğundan yangın riski en dikkat ettiğimiz konudur. İç mekanlarda kesinlikle sigara içmiyor, dışarıda ise rüzgarın ateşinizi uçurma ihtimalini değerlendirerek küllerin uçuşmayacağı kapalı tekne küllüğü kullanarak dikkatli olma şartı ile sigara içme imkanı mevcuttur.

Tüm teknelerimizde her türlü kaza, hasar ve 3. kişilere verilecek zararları (ki 3. kişi tanımı misafirlerimizi de kapsar) kapsayan sigortası mevcuttur. Tekne sigortası sadece teknede gerçekleşen bir kaza ile meydana gelen olumsuzlukları karşılarken kişisel sağlık sorunları, tekne dışında (kıyıda, limanda vb.) meydana gelen sorunlar veya denize düşürülen bir telefon gibi sorun ve kayıplarınızı karşılamayacağı için kişisel sağlık-seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Avcılığın yasak olduğu yerler dışında tuttuğunuz balığı yemek şartıyla balık avlayabilirsiniz. Yelkenli tekneler hızı itibari ile hareket halindeyken sahte yem (kaşık-rapala) çekerek yapılan avcılık için idealdir. Tekne trafiği açısından sorun olmuyorsa kıyıya paralel seyirlerde palamut, lambuka, orkinos gibi saldırgan balıklardan bolca tutma imkanı oluyor. Ayrıca koylarda yemli olta ile çeşitli balık ve kalamar yakalamayı deneyebilirsiniz. Koylardaki avlanması yasak yerleşik yuvalı balıkları (lağos, orfoz vb.) vurmamak kaydı ile zıpkın ile de avcılık da yapılabilir.

Yelkenlilerde tekne boyuna göre 1,2 veya 3 banyo bulunabilir. Genelde iki kamara (yani 4 kişi) bir banyoyu paylaşır. Modern alafranga tip tekne tuvaletleri elektrikli-vakumlu veya manual pompalı olabilir. İçine tuvalet kağıdı vb. atmadığımız sürece kullanması kolay ve sorunsuzdur. Lavabo ve duşlarda sıcak ve soğuk su vardır. Tekne banyolarının biraz daha küçük olması dışında evdeki banyolardan pek farkı yoktur. Sadece musluklardan akan su evdeki gibi sınırsız olmayıp tekne depolarında yanımızda taşıdığımız miktar ile sınırlı olduğundan su kullanımında biraz daha tasarruflu davranmak daha doğru olur.

Yelkenli tekneler guletlere göre daha küçük olduğundan kalabalık gruplar olmuyor, tercihen birbirini tanımayan insanları aynı teknede tatile çıkartmıyoruz. Yelkenli tekneler 4, 6 veya 8 kişilik kendi aile-arkadaş grubunuz ile size özel keyifli bir tatil ortamı sağlar. Kaptan dışında eğer tam pansiyon yemek dahil bir tur seçtiyseniz birde aşçı teknede sizinle birlikte olacaktır.

Tüm teknelerimizde Inverter denilen cihazlarla akülerden ve güneş panellerimizden sağlanan 220V şehir elektriği mevcuttur. Bu elektrik ile her türlü telefon, bilgisayar, tablet gibi küçük elektronik cihazlarımızı çalıştırabilir ve şarj edebiliriz. Liman-marina dışında saç kurutma makinası, ütü gibi yüksek güçlü cihazları çalıştırma imkanımız yoktur.

Yaz sezonu içinde Akdeniz ve Güney Ege kıyılarımızda ciddi bir fırtına olmaz. Kaptanlarımız tura başlamadan önce ve tur sırasında da sürekli hava şartlarını takip eder ve buna göre rotamızı revize edebilir. Olası öngörülmeyen kötü hava şartlarında da açık denizde olmadığımızdan her zaman sığınacağımız güvenli bir koy, liman bulur, kötü havanın keyfini orada güven içinde çıkartabiliriz. Yağmurda sıcacık denize girmenin keyfi kolay bulunmaz! 😉

Yelkenli tekneler guletler kadar geniş olmasa da güvertede herkes için güneşlenecek, yatıp dinlenip keyif yapacak yerler vardır. Hareket halinde olmasa da durduğumuz her yerde yatıp yayılma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Fazla güneşten rahatsız olanlar için teknenin istenilen yerine açabildiğimiz portatif tentelerimiz de mevcuttur. Gece gündüz 24 saat her istediğinizde denize girmek hakkınız! Gece denize girmek alışık olmayanlar için heyecan verici olsa da çok keyifli ve güvenlidir. Üstelik şanslıysanız geceleri denizdeki yakamoz (fosforlu ışık saçan mikroskobik canlılar) olayı sayesinde inanılmaz bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz! 🙂

Mevsimine göre içeride veya dışarıda yatma imkanı değerlendirilebillir. Genelde deniz şartları geceleri karadakinden biraz daha serin olur, ama bu üşümenize değil gece rahat-keyifli bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Basit bir pike-battaniye (ki teknelerimizde bulunur) veya yanınızda getireceğiniz yazlık uyku tulumu ile yıldızların altında uykunuzun keyfine varabilirsiniz. Yelkenli teknelerin çoğunda klima yoktur çünkü gündüzleri daha çok dışarıda ve denizde geçirdiğimiz için, geceleri de yıldızların altında püfür püfür yattığımız için pek ihtiyaç duymuyoruz.

Teknelerimizde buzdolabı, fırınlı ocak gibi her türlü donanıma sahip bir mutfak bulunmaktadır. Eğer tam pansiyon bir tur tercih ettiyseniz aşçımız sizin için tur boyunca lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlayacaktır. Yağmur veya aşırı rüzgar olmadığı sürece dışarıdaki oturma grubunda yemeklerimizi hep birlikte yiyoruz. Yunan adalarına yaptığımız turlarda ise akşam yemeklerini birbirinden renkli Yunan tavernalarında yiyoruz. Yemek dahil olan bir tur seçmediyseniz kendi alacağınız/getireceğiniz malzemeler ile tekne mutfağını kullanarak istediğiniz yemeği yapabilir veya değişik koy ve limanlardaki restoranlarda kaçamak yapabilirsiniz.

Deniz üzerindeki tüm tekneler az veya çok sallanır ama kaptanımızın size yapacağı tavsiyelere uyarsanız kısa sürede alışırsınız. Yelkenli tekneler rüzgar gücü ile dengeli şekilde hareket ettiğinden denize en uyumlu ve dalgalardan en az etkilenen tekne çeşididir. Eğer daha önce deniz tutması yaşadıysanız veya bundan korkuyorsanız turdan önce kaptanımıza söylerseniz tur rotanızı hava-deniz şartlarından en az etkilenecek ve en az sallanacağınız şekilde organize edecektir. Tüm teknelerimizde ihtiyaç olabilecek temel ilk yardım malzemeleri ve basit ilaçlar (ağrı kesici, bulantı ilacı, yanık kremi, alerji ve grip ilaçları vb.) mevcuttur ama kişisel olarak ihtiyacınız olabilecek ilaçlarınızın yanınızda olması gerekir. Tüm kaptanlarımız uluslararası geçerli temel ilk yardım ve denizde tıbbi bakım sertifikasına ve ilkyardım tecrübesine sahiptir.

Mevsimine göre içeride veya dışarıda yatma imkanı değerlendirilebillir. Genelde deniz şartları geceleri karadakinden biraz daha serin olur, ama bu üşümenize değil gece rahat-keyifli bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Basit bir pike-battaniye (ki teknelerimizde bulunur) veya yanınızda getireceğiniz yazlık uyku tulumu ile yıldızların altında uykunuzun keyfine varabilirsiniz. Yelkenli teknelerin çoğunda klima yoktur çünkü gündüzleri daha çok dışarıda ve denizde geçirdiğimiz için, geceleri de yıldızların altında püfür püfür yattığımız için pek ihtiyaç duymuyoruz.

Haydi! Bu yaz hayallerinize yelken açın!