Açık Deniz Akademi, Akdeniz’in billur sularında keyifli bir deniz tatili sırasında yaşayarak öğrenme teknikleriyle yelkenli yatçılık ve denizcilik eğitimleri vermek ve yelkenli teknelerle daha aktif, özgürlükçü ve neşeli mavi yolculuklar düzenlemek amacıyla 2012 yılında Fethiye’de kuruldu.

Yerli yabancı pek çok kursiyer ve misafirlerimizle birlikte yelkenli teknelerin neşesini, zevkini ve heyecanını yaşadık, yaşıyoruz ve bu keyfi sizlerle de paylaşmak için can atıyoruz! 🙂

MURAT YILMAZ

Yat Kaptanı, IYT ve TYF Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olarak 15 yıl İstanbul’da dış ticaret ve pazarlama üzerine çalıştı, yönetici kademelerinde bulundu. Doğa ve doğa sporlarına olan ilgisi nedeniyle 3 ayrı dernek ve spor kulübünün kurucu ekibinde yer aldı. Bu derneklerde organizasyonlar düzenledi, eğitimler verdi.

2011 yılında rotasını denize çevirerek Fethiye’ye yerleşti ve Profesyonel Yat Kaptanı olarak deniz turizmi alanında çalışmaya başladı. Ege, Akdeniz ve Adriyatik Denizi’nde onbinlerce mil seyir yaptı. 2012 yılından itibaren Açık Deniz Akademi’de eğitimler düzenlemeye başladı. O tarihten bugüne pek çok kişiyi denizle tanıştırarak hayallerinin peşine düşmesine vesile oldu.

Kendisini yelken ve denizcilik eğitmenliğine adayan Murat Yılmaz, eğitimleri sürekli öğrenme ve yenilik ihtiyacını karşıladığından dolayı çok sevdiğini her fırsatta dile getiriyor.

Yeterlilikleri :
Profesyonel Yat Kaptanı (500 Grt – Türkiye)
Master of Yacht Unlimited (Power/Sail) (200 Grt – MCA Approved)
IYT Worldwide Instructor (Power/Sail) (Professional Program)
Türkiye Yelken Federasyonu’nun Yelkenli Yatçılık Eğitmeni (YY5)

EDA DENİZ

Yardımcı Eğitmen

1979 yılında doğan Eda Deniz, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi MYO Elektronik Programından, 2003 yılında Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden mezun oldu. Deniz Lojistik ve ardından Bilişim sektörleri ile başladığı iş hayatına 2003 yılında saat sektörü ile devam etti. 15 yıl boyunca saat, mücevher ve lüks tüketim sektörlerindeki farklı firmalarda Pazarlama, İletişim ve Halkla İlişkiler yöneticisi olarak görev yaptı.

2017 yılında önce teknesine sonra teknesi ile birlikte Fethiye’ye yerleşerek deniz tutkusunu hayatının bütününe taşıdı. Göcek’te Xone Superyacht Academy’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Eş zamanlı olarak lüks perakende, saat, mücevher ve yatçılık dünyasına duyduğu tutkuyu ve deneyimlerini Watch Time ve Boat International dergilerine taşıdı.

CAVİDAN ÖKTEN

Usta Gemici

İzmit’te büyüdü, büro yönetimi okudu, 18 yıl İzmit-İstanbul’da çeşitli boy sistem çarklarında dişlenmekten yılınca soluğu denizin özgürlük dolu şefkatli ve yırtıcı kollarında aldı. Artık ekmeğini denizden çıkarıyor. Gemi Kadını göreviyle Açık Deniz Akademi organizasyonlarında yeme içme işleri, tekne hazırlık ve düzenini sağlıyor.

ÖZGÜR ÖKTEN

Yat Kaptanı

Denizci Laz bir aileden gelerek 1998’de arkadaşıyla ortak aldığı tekne ile yelkenciliğe adım attı. Lise ve üniversitede elektrik okudu, bilgisayar sektöründe çalıştı, amatör olarak çeşitli motoryat ve yelkenli tekne ile denizcilik deneyimini arttırarak 2011 yılında profesyonel yat kaptanlığına geçiş yapıp Güney Ege ve Akdenizde turizm sektöründe çalışmaya başladı.