Açık Deniz Akademi, Akdeniz’in billur sularında keyifli bir deniz tatili sırasında yaşayarak öğrenme teknikleriyle yelkenli yatçılık ve denizcilik eğitimleri vermek ve yelkenli teknelerle daha aktif, özgürlükçü ve neşeli mavi yolculuklar düzenlemek amacıyla 2012 yılında Fethiye’de kuruldu.

Yerli yabancı pek çok kursiyer ve misafirlerimizle birlikte yelkenli teknelerin neşesini, zevkini ve heyecanını yaşadık, yaşıyoruz ve bu keyfi sizlerle de paylaşmak için can atıyoruz! 🙂

MURAT YILMAZ

Yat Kaptanı, IYT ve TYF Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olarak 15 yıl dış ticaret ve pazarlama üzerine çalıştıktan sonra hayatını denizden kazanmaya karar verdi. Pek çok ailenin denizle tanışmasına vesile olması yanında İtalya, Hırvatistan, Yunanistan’dan tekne transferi yapmakta ve yeni denizciler yetiştirmektedir. Eski dağcı, doğa sporcusu, sinema tutkunu ve bir gün tekne ile dünya seyahati yapma hayalleri kuruyor.

CAVİDAN ÖKTEN

Gemici

İzmit’te büyüdü, büro yönetimi okudu, 18 yıl İzmit-İstanbul’da çeşitli boy sistem çarklarında dişlenmekten yılınca soluğu denizin özgürlük dolu şefkatli ve yırtıcı kollarında aldı. Artık ekmeğini denizden çıkarıyor. Gemi Kadını göreviyle Açık Deniz Akademi organizasyonlarında yeme içme işleri, tekne hazırlık ve düzenini sağlıyor.

ÖZGÜR ÖKTEN

Yat Kaptanı

Denizci Laz bir aileden gelerek 1998’de arkadaşıyla ortak aldığı tekne ile yelkenciliğe adım attı. Lise ve üniversitede elektrik okudu, bilgisayar sektöründe çalıştı, amatör olarak çeşitli motoryat ve yelkenli tekne ile denizcilik deneyimini arttırarak 2011 yılında profesyonel yat kaptanlığına geçiş yapıp Güney Ege ve Akdenizde turizm sektöründe çalışmaya başladı.