MARMARİS – HİSARÖNÜ

Yeşil ve mavinin her tonunu içeren harika bir rota sizi bekliyor!

Bu turda yemyeşil Marmaris‘den çıkarak masmavi Hisarönü körfezinde Selimiye‘ye kadar muhteşem koylara uğrayarak, tarih ve doğanın iç içe girdiği yerleri geziyor ve Marmaris’e geri dönüyoruz.

ROTAMIZ

7 gün boyunca yaklaşık 110 deniz mili sürecek bu gezimizin programı aşağıdaki gibi olacaktır. Tabi ki hava durumu, deniz şartları ve sizin tercihlerinize göre ufak tefek değişiklikler yapabiliriz.

1.GÜN (CUMARTESİ)

Cumartesi öğlenden sonra tekneye giriş yapan misafirlerimize tekne hakkında teknik brifing verilecek, teknede yaşamın temel şartları anlatılacak ve daha sonra tam pansiyon hizmet tercih etmediyseniz marinadaki marketten yiyecek-içecek alışverişinizi yapıp tekneye yerleştireceğiz. Akşam 17:00 gibi hareket ile 2 saatlik mesafedeki Çiftlik koyuna gideceğiz. Bu güzel koy, çevresindeki dağlar ve girişindeki ada ile özel bir yer.

2.GÜN (PAZAR)

Sabah erken kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz. Meltemin sertleştiği öğle saatlerine kalmamak için erkenden yola çıkıyor ve kısa molalarla yol alarak Serçe limanına ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yedikten ve bol bol denize girdikten sonra demir alıyor ve geceyi geçirmek üzere yarım saatlik mesafedeki Bozukkale koyuna giriyoruz. Geceyi antik Loryma kentinin kalıntılarının olduğu bu koyda geçireceğiz. İsteyen misafirlerimiz Loryma kalıntılarının bulunduğu tepeye yürüyüş yapıp manzaranın tadını çıkarabilirler.

3.GÜN (PAZARTESİ)

Sabah kahvaltı keyfimizi yaptıktan sonra yola çıkıyor ve gün boyu Bozburun çevresindeki masmavi koylarda denize giriyoruz. Akşama doğru bir saatlik bir seyirle Dirsekbükü’ne ulaşıyoruz. Dirsekbükü denizi ve atmosferi ile bölgenin en sevilen koylarından biri. Geceyi burada geçiriyoruz.

4.GÜN (SALI)

Dirsekbükü’nden ayrılmak zor. Bu yüzden kahvaltı keyfimizi uzun tutuyor ve bol bol yüzüyoruz. Öğleden sonraya kalmadan hareket ediyor ve yüzme molaları ile günü farklı koylarda geçiriyor ve akşam saatlerinde Selimiye’ye varıyoruz. Geceyi Marmaris’in en sevilen koylarından biri olan ve bu yüzden çok hızlı büyüyen Selimiye’de geçiriyoruz. Dilerseniz birbirinden ünlü balık restoranlarında yemeğinizi yiyebilir, dilerseniz de yemeği teknede yiyerek akşam yürüyüşü ile bu şirin kasabanın keyfini çıkarabilirsiniz.

5.GÜN (ÇARŞAMBA)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Selimiye‘den ayrılıyor ve yeniden bizi bekleyen mavi koylara doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız bir saat mesafedeki Bencik koyu. Fransız Riviera’sını andıran bu koyda biraz vakit geçiriyor ve denize kadar inen ağaçlarla bezeli atmosferinin keyfini çıkarıyoruz. Öğlen yemeğimizi yedikten sonra yeniden yola düşüyoruz. Rotamız Bozburun kasabası. Geceyi Marmaris’in en batısında yer alan bu şirin kasabada geçireceğiz.

6.GÜN (PERŞEMBE)

Kahvaltıdan sonra Bozburun‘dan ayrılıyor ve gün boyu çevredeki güzel koyların tadını çıkarıyoruz. Bugün yelken günümüz! Öğleden sonra meltemle birlikte yelkenlerimizi açıyor ve gün boyu yelken yapmanın keyfini çıkararak hava kararmadan Kadırga koyuna demirliyoruz. Geceyi bu ıssız ama tertemiz koyda geçireceğiz.

7.GÜN (CUMA)

Bugün gezimizin son günü ama daha görülecek koylar var. Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz yakında bulunan Korsan mağarasının tadını çıkarabilirler. Sonrasında hareket ediyor ve Marmaris körfezinin koylarını ziyaret ederek akşam 17:00 civarı marinaya giriş yapacağız.

Bu gece Marmaris gece hayatının keyfini çıkartabilir ve ertesi gün sabah 09:00’a kadar teknemizde kalabilirsiniz.

2021 MAVİ YOLCULUK FİYATLARIMIZ

1 HAFTA TAM PANSİYON KONAKLAMA
(6 KİŞİ, KAPALI AİLE/ARKADAŞ GRUBU)
Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül 5,500.-EUR
Mayıs-Ekim 5,000.-EUR

 

3 GÜN TAM PANSİYON KONAKLAMA
(6 KİŞİ, KAPALI AİLE/ARKADAŞ GRUBU)
Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül 3,000.-EUR
Mayıs-Ekim 2,700.-EUR

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Seçilen pakete göre 7 veya 3 gece teknede tam pansiyon konaklama (1 haftalık turlarda Cumartesi günü öğleden sonra tekneye giriş yapılır, Cuma günü akşam marinaya dönülür, C.tesi sabah tekneden çıkılır. 3 günlük turlarda tekneye öğleden önce girilir (Başlangıç günü cumartesi ise giriş öğleden sonra yapılabilir), 3. günün akşamı marinaya dönülür ve aynı gün gece yarısından önce tekneden çıkılır.)
 • Kumanya (Yeme içme malzemeleri-Alkollü içecekler ve meşrubatlar HARİÇ-örnek menü)
 • Aşçılık, Servis ve Bulaşık hizmeti
 • Uyku Seti (çarşaf pike yastık kılıfı el havlusu)
 • Transitlog resmi izinler
 • Çıkış/dönüş limanı marina masrafları
 • Yakıt / Kullanım suyu / LPG Tüp
 • Servis botu ve dıştan takma motor
 • Tüm yolcuları kapsayan kaza ve 3. sahıs MM sigortası
 • Kaptanlık hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

  • KDV
  • Meşrubat ve Alkollü içecekler (kendiniz getirebilirsiniz)
  • Tekne dışında gerçekleştirilen tüm etkinlikler
  • Çıkış ve dönüş limanı dışındaki liman/marina masrafları
 • Havalimanı transfer hizmeti – Dalaman/Göcek-Fethiye : 75.-€ (5 kişilik VIP Minibüs)
 • Tek yön farkı (çıkış limanından farklı bir limanda iniş) : 250.-€ (Tur 1 gün erken biter)
ÖDEME / İPTAL / İADE / ERTELEME ŞARTLARI:
 • Rezervasyonunuzu kesinleştirmek için toplam bedelinin %50’sini rezervasyonun yapıldığı tarihten itibaren üç (3) işgünü içerisinde ödemeniz gerekiyor. Kalan ödemeyi ise etkinlik tarihinde elden veya eft/havale ile yapabilirsiniz.
 • Seyahat yasağı varsa etkinlik tarihine 1 gün kalana kadar iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda isteğinize göre kesintisiz tam iade yapılır veya erteleme hakkı tanınır. Yasak yok ise;  60 gün kalana kadar kesintisiz tam iade veya erteleme hakkı tanınır.  Bunun için etkinlik tarihinden en az 60 gün öncesinden tarafımıza yazılı olarak (email, faks) bildirimde bulunmanız gerekiyor. Etkinliğe 60 gün kaladan az kalan durumlarda ise iade için etkinliğin tarihinin geçmesi beklenir. Yapılan iptalden boşalan yerin başkasına satılmış olması durumunda ücretin tamamı iade edilir.  Aksi durumlarda ücret iadesi yapılmaz.
 • Döviz olarak belirtilen fiyatlarda Türk Lirası ödeme yapmak isterseniz ödeme günündeki TCMB efektif döviz satış kurunu baz alarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Zorunlu hallerde Açık Deniz Akademi etkinliği iptal edebilir. Bu durumda öncelikle etkinliğin uygun ileri bir tarihte düzenlenmesine çalışılır. Bu mümkün olmaz ise ücret iade edilir.
 • Herhangi bir sebeple etkinliğe katılmak üzere tekneye binilmez veya etkinlik başladıktan sonra iptal gerçekleştirilirse maalesef bedel iadesi yapamıyoruz.
 • Etkinliğin mücbir sebeplerden dolayı tamamlanmaması durumunda programa göre yapılamayan günleri baz alınarak ücret iadesi yapabiliyoruz.
 • İadeleri ancak rezervasyonu yapan kişiye yapabiliyoruz.

TEKNELERİMİZ

2016 Bavarıa Cruıser 46 Style

4 Kamara, 3 wc,
Webasto, RADAR, AIS

VİDEO GALERİ : SSS – Sıkça Sorulan Sorular

1950’lerde süngerci ve balıkçı tekneleri ile çok kısıtlı imkanlarla başlayan mavi yolculuklar zaman içinde daha konforlu ve güvenli teknelerle tam bir turizm sektörüne dönüşmüştür. Günümüzde klasikleşmiş lüks ahşap guletler ile yapıldığı gibi bizim tercihimiz modern yelkenli yatlar ile daha küçük gruplarla bu gezileri düzenlemek yönünde. Yelkenli tekneler rüzgarın gücünü kullanarak sessiz ve keyifli şekilde hareket eden ve her türlü deniz-hava şartlarına uygun, en uzun mesafeleri keyifli şekilde kat eden en güvenli tekne tipidir. Bu sebeple kalabalık turist grupları oluşturmak yerine mavi yolculuğun ruhuna daha uygun olduğunu düşündüğümüz yelkenli tekneleri tercih ediyoruz.

Teknede geçireceğiniz bir tatilde mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü ve havlu en temel ihtiyaçlarınız olacaktır. Bunun dışında rüzgarlı zamanlarda ve akşam güvertede oturup keyif yaparken üşümemek için basit bir uzun kollu polar hırka, olası yağmurlu zamanlarda ıslanmamak için bir yağmurluk, karaya veya koylardaki restoranlara çıkıldığında giymek için şort-tişört-elbise gibi rahat kıyafetler yeterli olacaktır. Teknede çıplak ayak dolaşmamak gerektiğinde basit bir terlik veya sörf-deniz ayakkabınız olması iyi olur. Yunan adalarına yaptığımız gezilerde gece eğlencelerinde giyeceğiniz şeyler size kalmış tabi! 🙂 Eşyalarınız için kullanacağınız çantanın valiz veya tekerlekli bavul gibi değil boşaldığında katlanıp ezilebilen spor tipi çanta olması kamaranızda size daha çok alan kalmasını sağlayacaktır.

Yelkenli tekneler modern kompozit malzemelerle yapılmış ve iç döşemeleri sentetik malzemelerden olduğundan yangın riski en dikkat ettiğimiz konudur. İç mekanlarda kesinlikle sigara içmiyor, dışarıda ise rüzgarın ateşinizi uçurma ihtimalini değerlendirerek küllerin uçuşmayacağı kapalı tekne küllüğü kullanarak dikkatli olma şartı ile sigara içme imkanı mevcuttur.

Tüm teknelerimizde her türlü kaza, hasar ve 3. kişilere verilecek zararları (ki 3. kişi tanımı misafirlerimizi de kapsar) kapsayan sigortası mevcuttur. Tekne sigortası sadece teknede gerçekleşen bir kaza ile meydana gelen olumsuzlukları karşılarken kişisel sağlık sorunları, tekne dışında (kıyıda, limanda vb.) meydana gelen sorunlar veya denize düşürülen bir telefon gibi sorun ve kayıplarınızı karşılamayacağı için kişisel sağlık-seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Avcılığın yasak olduğu yerler dışında tuttuğunuz balığı yemek şartıyla balık avlayabilirsiniz. Yelkenli tekneler hızı itibari ile hareket halindeyken sahte yem (kaşık-rapala) çekerek yapılan avcılık için idealdir. Tekne trafiği açısından sorun olmuyorsa kıyıya paralel seyirlerde palamut, lambuka, orkinos gibi saldırgan balıklardan bolca tutma imkanı oluyor. Ayrıca koylarda yemli olta ile çeşitli balık ve kalamar yakalamayı deneyebilirsiniz. Koylardaki avlanması yasak yerleşik yuvalı balıkları (lağos, orfoz vb.) vurmamak kaydı ile zıpkın ile de avcılık da yapılabilir.

Kabin charter daha çok 16-20 kişi gibi yüksek kapasiteli klasik gulet turlarında her kamaranın otel odası gibi farklı insanlara-gruplara kiralanması demektir. Biz nispeten daha küçük olan 3-4 kamaralı modern yelkenli teknelerde bunun yerine kapalı grupları tercih ediyoruz. Böylece tekne tamamiyle size özel, sadece kendi aile-arkadaş grubunuz ile kullanacağınız özel tekneniz oluyor. Çok daha keyifli, eğlenceli ve güvenli bir tekne tatili garanti edilmiş oluyor.

Çok isterdik ama henüz bir köpekbalığına rastlamadık! 😀
Türkiye’nin Akdeniz ve Ege kıyılarında size zarar verebilecek en tehlikeli canlı eğer alerjiniz yoksa sadece derinizi kızartıp kaşındıracak deniz analarıdır ki bunlarda oldukça az sayıda ve muhtemelen 1 haftalık tatiliniz boyunca hiç karşılaşmayacağınız kendi hallerinde masum canlılardır.
Y
ine de olası bilinmeyen alerjik reaksiyonlara karşı denizde hiçbir canlıyı ellememek, kaya oyuklarına elimizi sokmamak en sağlıklısı olur.

Türkiye’nin Akdeniz ve Güney Ege kıyıları için Mayıs ile Ekim arasındaki dönem ideal mavi yolculuk zamanlarıdır. Doğal olarak bu sezon başlarında deniz sıcaklıkları sezon ortalarına göre biraz daha serindir ama deniz keyfinizi engelleyecek kadar değil. Temmuz-Ağustos ayları ise en sıcak ve en kalabalık dönemdir. Hem ekonomik açıdan hem de daha sakin bir tatil yapabilmek için zamanını ayarlayabilenlere bu yoğun sezon dışında mavi yolculuk planlamalarını tavsiye ederiz.

Yelkenlilerde tekne boyuna göre 1,2 veya 3 banyo bulunabilir. Genelde iki kamara (yani 4 kişi) bir banyoyu paylaşır. Modern alafranga tip tekne tuvaletleri elektrikli-vakumlu veya manual pompalı olabilir. İçine tuvalet kağıdı vb. atmadığımız sürece kullanması kolay ve sorunsuzdur. Lavabo ve duşlarda sıcak ve soğuk su vardır. Tekne banyolarının biraz daha küçük olması dışında evdeki banyolardan pek farkı yoktur. Sadece musluklardan akan su evdeki gibi sınırsız olmayıp tekne depolarında yanımızda taşıdığımız miktar ile sınırlı olduğundan su kullanımında biraz daha tasarruflu davranmak daha doğru olur.

Yelkenli tekneler guletlere göre daha küçük olduğundan kalabalık gruplar olmuyor, tercihen birbirini tanımayan insanları aynı teknede tatile çıkartmıyoruz. Yelkenli tekneler 4, 6 veya 8 kişilik kendi aile-arkadaş grubunuz ile size özel keyifli bir tatil ortamı sağlar. Kaptan dışında eğer tam pansiyon yemek dahil bir tur seçtiyseniz birde aşçı teknede sizinle birlikte olacaktır.

Tüm teknelerimizde Inverter denilen cihazlarla akülerden ve güneş panellerimizden sağlanan 220V şehir elektriği mevcuttur. Bu elektrik ile her türlü telefon, bilgisayar, tablet gibi küçük elektronik cihazlarımızı çalıştırabilir ve şarj edebiliriz. Liman-marina dışında saç kurutma makinası, ütü gibi yüksek güçlü cihazları çalıştırma imkanımız yoktur.

Yaz sezonu içinde Akdeniz ve Güney Ege kıyılarımızda ciddi bir fırtına olmaz. Kaptanlarımız tura başlamadan önce ve tur sırasında da sürekli hava şartlarını takip eder ve buna göre rotamızı revize edebilir. Olası öngörülmeyen kötü hava şartlarında da açık denizde olmadığımızdan her zaman sığınacağımız güvenli bir koy, liman bulur, kötü havanın keyfini orada güven içinde çıkartabiliriz. Yağmurda sıcacık denize girmenin keyfi kolay bulunmaz! 😉

Yelkenli tekneler guletler kadar geniş olmasa da güvertede herkes için güneşlenecek, yatıp dinlenip keyif yapacak yerler vardır. Hareket halinde olmasa da durduğumuz her yerde yatıp yayılma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Fazla güneşten rahatsız olanlar için teknenin istenilen yerine açabildiğimiz portatif tentelerimiz de mevcuttur. Gece gündüz 24 saat her istediğinizde denize girmek hakkınız! Gece denize girmek alışık olmayanlar için heyecan verici olsa da çok keyifli ve güvenlidir. Üstelik şanslıysanız geceleri denizdeki yakamoz (fosforlu ışık saçan mikroskobik canlılar) olayı sayesinde inanılmaz bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz! 🙂

Teknelerimizde televizyon yok ama radyo-cd-mp3 çalar mevcuttur. Zaten doğanın ve denizin güzellikleri içinde televizyon izlemek aklınıza dahi gelmeyecek belki bu güzelliklere eşlik edecek güzel bir müzik yeterli olacaktır. Gezi rotalarımızdaki koyların hemen hepsinde cep telefonu sorunsuz çekiyor, internet ve iletişim sorunu yaşamıyoruz. Yani selfie ve story çekip karadaki dostlarla paylaşmanın önünde hiçbir engel yok! 🙂

Fethiye çıkışlı 1 haftalık turlarda Kaş-Kekova bölgesine gidip gelebilir, Marmaris – Ekincik tarafına gidip gelebilir veya dünyaca ünlü Göcek koy ve adalarını gezebiliriz. Tüm bu rotalar üzerinde karaya çıktığımız çeşitli ada ve tarihi yerler, küçük özel restoranlar, Kaş, Kekova veya Göcek gibi popüler küçük kasabalar mevcut.

Tercih edeceğiniz tekne modeli, kişi sayısı ve istediğiniz tarihlere göre fiyatlar 500-750 EURO arasında değişir. Web sitemiz ve ilanlarımızda aksi belirtilmedikçe yiyecek, içecek ve aşçılık hizmetleri ve KDV hariç tüm masraflar (tekne kirası, yasal liman masrafları, tekne yakıtı, lpg tüp, kaptanlık hizmeti vb.) fiyatlara dahildir. İsterseniz aşçılık hizmeti ve tam pansiyon konaklamayı da opsiyon olarak satın alabilirsiniz. Tur sırasında tekne dışında yapacağınız harcamalar haricinde yanınızda nakit taşımanıza gerek yoktur.

Ödemeler rezervasyon sırasında yarısı ve tekneye girişte kalan miktar olacak şekilde yapılır.

Mevsimine göre içeride veya dışarıda yatma imkanı değerlendirilebillir. Genelde deniz şartları geceleri karadakinden biraz daha serin olur, ama bu üşümenize değil gece rahat-keyifli bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Basit bir pike-battaniye (ki teknelerimizde bulunur) veya yanınızda getireceğiniz yazlık uyku tulumu ile yıldızların altında uykunuzun keyfine varabilirsiniz. Yelkenli teknelerin çoğunda klima yoktur çünkü gündüzleri daha çok dışarıda ve denizde geçirdiğimiz için, geceleri de yıldızların altında püfür püfür yattığımız için pek ihtiyaç duymuyoruz.

Teknelerimizde buzdolabı, fırınlı ocak gibi her türlü donanıma sahip bir mutfak bulunmaktadır. Eğer tam pansiyon bir tur tercih ettiyseniz aşçımız sizin için tur boyunca lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlayacaktır. Yağmur veya aşırı rüzgar olmadığı sürece dışarıdaki oturma grubunda yemeklerimizi hep birlikte yiyoruz. Yunan adalarına yaptığımız turlarda ise akşam yemeklerini birbirinden renkli Yunan tavernalarında yiyoruz. Yemek dahil olan bir tur seçmediyseniz kendi alacağınız/getireceğiniz malzemeler ile tekne mutfağını kullanarak istediğiniz yemeği yapabilir veya değişik koy ve limanlardaki restoranlarda kaçamak yapabilirsiniz.

Deniz üzerindeki tüm tekneler az veya çok sallanır ama kaptanımızın size yapacağı tavsiyelere uyarsanız kısa sürede alışırsınız. Yelkenli tekneler rüzgar gücü ile dengeli şekilde hareket ettiğinden denize en uyumlu ve dalgalardan en az etkilenen tekne çeşididir. Eğer daha önce deniz tutması yaşadıysanız veya bundan korkuyorsanız turdan önce kaptanımıza söylerseniz tur rotanızı hava-deniz şartlarından en az etkilenecek ve en az sallanacağınız şekilde organize edecektir. Tüm teknelerimizde ihtiyaç olabilecek temel ilk yardım malzemeleri ve basit ilaçlar (ağrı kesici, bulantı ilacı, yanık kremi, alerji ve grip ilaçları vb.) mevcuttur ama kişisel olarak ihtiyacınız olabilecek ilaçlarınızın yanınızda olması gerekir. Tüm kaptanlarımız uluslararası geçerli temel ilk yardım ve denizde tıbbi bakım sertifikasına ve ilkyardım tecrübesine sahiptir.

Mevsimine göre içeride veya dışarıda yatma imkanı değerlendirilebillir. Genelde deniz şartları geceleri karadakinden biraz daha serin olur, ama bu üşümenize değil gece rahat-keyifli bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Basit bir pike-battaniye (ki teknelerimizde bulunur) veya yanınızda getireceğiniz yazlık uyku tulumu ile yıldızların altında uykunuzun keyfine varabilirsiniz. Yelkenli teknelerin çoğunda klima yoktur çünkü gündüzleri daha çok dışarıda ve denizde geçirdiğimiz için, geceleri de yıldızların altında püfür püfür yattığımız için pek ihtiyaç duymuyoruz.

Eğer dışarıda yıldızların altında uyuduysanız genelde güneşin doğuşu ile teknede gününüz başlar, uyandığınızda ilk yapmanız gereken hemen mayonuzu giyip kendinize denize atmaktır! Kısa bir sabah yüzmesi ve yüzünüzü denizde yıkadıktan sonra dışarıdaki oturma alanında kahvaltımızı yapıyoruz, kahvaltı sonrası biraz daha keyif yaptıktan sonra demir alıp hareket ediyor, geze geze bir sonraki koya gidiyoruz, gittiğimiz yerde kıyıda gezilecek tarihi yerler varsa bunları gezebilir, varsa su sporları etkinliklerine ve dalış etkinliğine katılabilir, bolca yüzüp keyif yapabilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra esmeye başlayan ideal rüzgarla yelken yapmanın keyfine vararak geze geze akşam kalacağımız koy veya limana ulaşıyoruz. Akşam yüzmeleri, güneş batarken yemek keyfi, yemek sonrası sohbet muhabbet derken bir bakmışsınız günün yorgunluğu ile yıldızlar altında uyuyakalmışsınız! 🙂

Fethiye çıkışlı Yunan Adaları turunda Rodos ve Simi adalarını gezip Fethiye’ye dönüyor veya Nisiros ve Kos adalarını da ziyaret edip Bodrum’dan çıkış yapabiliyoruz. Türkiye kıyılarındaki turlarda daha çok yüzme, yatma dinlenme ve yelken yapma imkanı varken Yunan adaları turlarında daha çok zamanımızı adaları ve Yunan kültürünü keşfetmek ile geçiriyoruz.

İsteyen tüm misafirlerimiz için kolaylaştırılmış Yunanistan vizesi alma imkanımız mevcuttur. Böylece konsolosluk kapılarında beklemek zorunda kalmazsınız. Geziden 1 hafta önce sadece pasaport kopyası ve form doldurarak yapılacak basit bir başvuru ile en çok 15 günlük adalarda geçerli özel vize adaya girişte verilir.

Haydi! Bu yaz hayallerinize yelken açın!