Herkese Açık Deniz Akademi’de   2. Dalga

Pandeminin dünyamızı sardığı Nisan ve Mayıs aylarında Herkese Açık Deniz Akademi online eğitim programımız ile dalgalı ve sisli bir seyre çıktık. Salgının ne kadar süreceğini, evlerimizden ne zaman çıkabileceğimizi, denize ne zaman kavuşacağımızı, sevdiklerimizi ne zaman görebileceğimizi bilmeden… Hatta kaç hafta boyunca online eğitim yapacağımızı bile bilmeden… 100 saatin üzerinde canlı ders yayını yapıp 5.000’in üzerinde deniz severle tanıştık. Koşulların yine güçleştiği şu günlerde yine online eğitimlerle size ve evlerinize konuk olmayı arzu ediyoruz. Amacımız aynı: Evde kaldığımız şu günlerde denize ilişkin merak ve bilginizi artırmak ve denize olan özleminizi gidermek! Bu ücretsiz programımızda yelkenli yatçılığı öğrenmek isteyenlere temel seviyedeki teorik bilgileri, evlerimizden ve teknelerimizden Zoom platformunu kullanarak sunacağız.

Haftasonları, günde 3’er oturum halinde içeriklerimizi sizlere ulaştıracağız. Kaçırdığınız bir dersi sonraki haftasonunda tamamlama şansınız var. Detaylı bilgi için aşağıdaki takvim ve ders programını inceleyebilirsiniz.

Tekneyle tanışma, Denizcilik, Halatlar – Bağlar, Meteoroloji, Demirleme, Denizde Çatışmayı Önleme, Seyir Yardımcıları, Yelken Bilgisi, Seyir, Deniz haberleşmesi, Tekne Manevrası, Denizde Yaşam

Yaklaşımımız aynı: “İyilik yap denize at!” Dünyamızın içinde bulunduğu bu zor günlere özel olarak tasarladığımız bu eğitim tamamen ücretsiz.

#evdeneveyelken MODÜLÜ TEORİK DERSLER Gün Tarih –  Saat Konu
1 12-19 Aralık 2020 TAMAMLANDI Alesta!
Teknede yaşam, Acil durumlar
Denizcilik: Terminoloji, Tekne Kısımları, Teknede Yönler, Güverte Elemanları
Halatlar, bağlar
1 12-19 Aralık 2020

TAMAMLANDI

Meteoroloji
Demirleme
1 12-19 Aralık 2020 TAMAMLANDI Denizde Çatışmayı Önleme
Seyir Yardımcıları
2 13-20 Aralık 2020 TAMAMLANDI Yelken Bilgisi
2 13-20 Aralık 2020 TAMAMLANDI Seyir
2 13-20 Aralık 2020 TAMAMLANDI Haberleşme
Tekne Manevrası
Denizcilik Kültürü
Soru – Cevaplar

 

#teknedeneveyelken MODÜLÜ TEKNE ÜZERİ UZAKTAN PRATİK DERSLER Gün 1 2 Ocak 2021 Cumartesi

11:00-13:00

  • Tekneyi tanıma, tekne içi turu
  • Emniyet Malzemeleri
  • Halatlar – Bağlar
Gün 1 2 Ocak 2021 Cumartesi

15:00-17:00

  • Demirleme ve başüstünü tanıma
  • Yelken
  • Dingi
* Hava koşullarında yağış vb. bir olumsuzluk olması durumunda eğitim ertesi güne ertelenebilir.

Buraya tıklayarak başvuru formunu doldurmanız yeterli. Formunuz bize ulaştığında toplantının programını ve Zoom giriş bilgilerini içeren otomatik bir mail alacaksınız, lütfen kaydediniz.
Katılım 1.000 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle bir evden tek bir bağlantı ile dersimizi takip edecek olanların yalnızca bir kayıt yapmaları yeterli. Sınava ise evden dersi takip eden herkes katılabilir. Sınav linkini Pazar günkü derste ileteceğiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sorunuzun yanıtını aşağıda göremezseniz lütfen eda@acikdenizakademi.com ‘a yazın.

Açık Deniz Akademi Fethiye merkezli bir yatçılık okuludur. Türkiye Yelken Federasyonu TUYEP ve International Yacht Training Worldwide eğitimlerini verir. Eğitimler, Fethiye Ece Saray Marina çıkışlı olarak 2016 yapımı Bavaria 46 Cruiser Style model teknede gerçekleştirilir. Programlı yelkenli yatçılık eğitimlerinin yanı sıra, özel motoryat ve katamaran eğitimleri de vermektedir.
Açık Deniz Akademi, eğitimlerin yanı sıra Ege, Akdeniz ve Yunan Adaları rotalarında Mavi Yolculuklar düzenler.

www.zoom.us adresinden Zoom uygulamasını indirebilir ya da https://www.zoom.us/join adresinden toplantı numarasını yazarak giriş yapabilirsiniz.

Yelkenli Yatçılığa Giriş konularını evlerimizden ve teknelerimizden aktarabileceklerimiz olarak ikiye böldük. İlk modülün eğitimini evlerimizden teorik olarak sunum, video vb araçlarla, ikinci modülün eğitimini okulumuzun teknesinden göstererek anlatacağız.

Tabi ki. Aşağıdaki başvuru formunu doldurması yeterli.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ..

Her eğitimin ardından Pazartesi günleri uygulayacağımız online sınavı başarı ile geçenlere okulumuz tarafından Herkese Açık Deniz Akademi sertifikasını pdf olarak mail atacağız, evde print edip duvarınıza asabilirsiniz.

Olur tabii. Ancak sertifika istiyorsanız sınavı başarı ile geçmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Online eğitim boyunca kalabalık bir grup olacağımız için mikrofonlarınızı kapalı tutacağız. Ancak her an Chat ekranından sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ders süresince sorularınıza yanıt vereceğiz. Ayrıca Pazar günün son oturumunda birikmiş sorularınızı yanıtlamak üzere zaman da ayırdık.

Not almanız için defter-kalem ve Denizcilik Bağları dersi için evinizde varsa halat bulundurmanız yeterli.

Evet, dersin ismini bize yazmanız yeterli, size ID numarasını gönderebiliriz.

Ancak katılım 1000 kişi ile sınırlı olduğundan sadece müsait olacağınızı düşündüğünüz haftaya kayıt yaptırmanızı rica ediyoruz.

Murat Yılmaz (@alestaavara) ve Eda Deniz (@edalili). Aşağıdaki Ekibimiz linkinden de kendileri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ekibimizi görmek için tıklayınız..

Herşey yolunda giderse 20 Şubat 2021’de başlayayacağımız İlkbahar eğitim takvimimizi web sitemizin ana sayfasında görebilirsiniz. Eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgi için de Eğitim sayfamızı ziyaret edebilir ya da sorularınızı iletisim@acikdenizakademi.com adresine yazabilirsiniz. Maviliklerde görüşmek üzere!

Karantina günlerinde, uzun zamandır fırsat bulamadığımız kitabımıza tekrar döndük ve umarız ki en yakın sürede tamamlayıp baskıya ileteceğiz. Basıldığında kitabı temin edebilirsiniz.

Gelin şimdi kendinize bir iyilik yapın, yelken eğitimi alın!