HERKESE AÇIK DENİZ AKADEMİ

Herkese Açık Deniz Akademi online eğitim programımız ile evde kaldığımız şu günlerde merak ve bilginizi artırmayı ve denize olan özleminizi gidermeyi hedefledik. Bu ücretsiz programımızda yelkenli yatçılığı öğrenmek isteyenlere temel seviyedeki teorik bilgileri, evlerimizden Zoom platformunu kullanarak sunuyoruz.

6 gün boyunca 2’şer ders halinde içeriklerimizi aktaracağız. Her hafta cumartesiden perşembeye derslerimiz sürecek, cuma günleri de sınavlarınızı gerçekleştireceğiz. Yaşamlarımız yeniden normale dönene kadar her hafta aynı eğitimi tekrarlayacağız.

Tekneyle tanışma, Denizcilik, Halatlar – Bağlar, Meteoroloji, Demirleme, Denizde Çatışmayı Önleme, Seyir Yardımcıları, Yelken Bilgisi, Seyir, Deniz haberleşmesi, Tekne Manevrası, Denizde Yaşam

Dünyamızın içinde bulunduğu bu zor günlere özel olarak tasarladığımız bu eğitim tamamen ücretsizdir.

#evdeneveyelken MODÜLÜ TEORİK DERSLER Gün Tarih –  Saat Konu
1 23 Mayıs 2020 Cumartesi Saat 18:00 – 20:00 Alesta!
Tekneyle  tanışma: 
Teknede yaşam, Acil durumlar
Denizcilik: Terminoloji, Tekne Kısımları, Teknede Yönler, Güverte Elemanları
Halatlar, bağlar: Volta, Izbarço, Kazık, Kropi
2 24 Mayıs 2020 Pazar Saat 18:00 – 20:00 Meteoroloji
Demirleme
3 25 Mayıs 2020 Pazartesi Saat 18:00 – 20:00 Denizde Çatışmayı Önleme
Seyir Yardımcıları
4 26 Mayıs 2020 Salı Saat 18:00 – 20:00 Yelken Bilgisi
5 27 Mayıs 2020 Çarşamba Saat 18:00 – 20:00 Seyir
6 28 Mayıs 2020 Perşembe Saat 18:00 – 20:00 Haberleşme
Tekne Manevrası
Denizcilik Kültürü
Soru – Cevaplar

 

#teknedeneveyelken MODÜLÜ TEKNE ÜZERİ UZAKTAN PRATİK DERSLER Gün 1 30 Mayıs 2020* (11:00-13:00)
  • Tekneyi tanıma, tekne içi turu
  • Emniyet Malzemeleri
  • Halatlar – Bağlar
Gün 2  31 Mayıs 2020* (11:00-13:00)
  • Demirleme ve başüstünü tanıma
  • Yelken
  • Dingi
Katılım sınırlı sayıda olduğundan buraya tıklayarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.
(*) DİKKAT! Bu modülün tekrarı olmayacaktır, 30-31 Mayıs son eğitimdir.

Buraya tıklayarak başvuru formunu doldurmanız yeterli. Formunuz bize ulaştığında herhangi bir teyit maili almayacaksınız. Kayıt olduğunuz haftanın ilk ders günü olan Cumartesi günü Zoom giriş bilgilerinizi size bu formda sağlayacağınız mail adresinize göndereceğiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sorunuzun yanıtını aşağıda göremezseniz lütfen eda@acikdenizakademi.com ‘a yazın.

Açık Deniz Akademi Fethiye merkezli bir yelkenli yatçılık okuludur. Türkiye Yelken Federasyonu TUYEP ve International Yacht Training Worldwide eğitimlerini verir.

www.zoom.us adresinden Zoom uygulamasını indirebilir ya da https://www.zoom.us/join adresinden toplantı numarasını yazarak giriş yapabilirsiniz.

Yelkenli Yatçılığa Giriş konularını evlerimizden ve teknelerimizden aktarabileceklerimiz olarak ikiye böldük. İlk modülün eğitimini evlerimizden hemen vermeye başlıyoruz. Dışarıya rahatça çıkıp marinaya teknelerimize gidebildiğimizde ve teknemizi çıkarabildiğimizde ikinci modülün derslerini de vereceğiz.

Tabi ki. Aşağıdaki başvuru formunu doldurması yeterli.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ..

Her hafta Cuma günleri uygulayacağımız online sınavı başarı ile geçenlere okulumuz tarafından Herkese Açık Deniz Akademi sertifikasını pdf olarak mail atacağız, evde print edip duvarınıza asabilirsiniz.

Olur tabii. Ancak sertifika istiyorsanız sınavı başarı ile geçmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Online eğitim boyunca kalabalık bir grup olacağımız için mikrofonlarınızı kapalı tutacağız. Ancak her an Chat ekranından sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ders süresince sorularınıza yanıt vereceğiz. Ayrıca Perşembe derslerinde birikmiş sorularınızı yanıtlamak üzere zaman da ayırdık.

Not almanız için defter-kalem ve Denizcilik Bağları dersi için evinizde varsa halat bulundurmanız yeterli.

Evet, dersin ismini bize yazmanız yeterli, size ID numarasını gönderebiliriz. Ayrıca her hafta www.acikdenizakademi.com/zoom adresinde o haftanın toplantı bilgilerini bulabileceksiniz.

Ancak katılım 500 kişi ile sınırlı olduğundan sadece müsait olacağınızı düşündüğünüz haftaya kayıt yaptırmanızı rica ediyoruz.

Murat Yılmaz (@alestaavara) ve Eda Deniz (@edalili). Aşağıdaki Ekibimiz linkinden de kendileri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ekibimizi görmek için tıklayınız..

Karantina günlerinde #evdeneveyelken ve #teknedeneveyelken modüllerini başarı ile tamamlayan kişilere özel olarak Fethiye’de 3’er günlük ücretli teknede uygulama eğitimleri açacağız. Bu teknede uygulama eğitimlerinin öncesinde ve sonrasında sınavlar yapacağız. İsterseniz bu eğitimlere katılabilir ve yapılacak sınavları tamamlayarak Türkiye Yelken Federasyonu Tuyep Yelkenli Yatçılığın Temelleri (YY1) sertifikası alabilirsiniz.

Karantina günlerinde, uzun zamandır fırsat bulamadığımız kitabımıza tekrar döndük ve umarız ki en yakın sürede tamamlayıp baskıya ileteceğiz. Basıldığında kitabı temin edebilirsiniz.

Gelin şimdi kendinize bir iyilik yapın, yelken eğitimi alın!